Rola sportu w nauczaniu jezuickim

Wszyscy znamy powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch!”. Nauczanie jezuickie zakłada, że nie jesteśmy tylko duszą, ale i ciałem. Potrzebujemy go, by myśleć, czuć i uczyć się, więc powinniśmy o nie dbać. Nasi uczniowie już od początku swojej edukacji wczesnoszkolnej są uświadamiani w zakresie dbałości o zdrowie, wartości aktywności fizycznej, a także rozumienia potrzeb swojego ciała.  Znany na całym świecie pisarz i doradca w sprawach rozwoju kreatywności Ken Robinson w jednej ze swoich książek ,,Uchwycić żywioł’’ napisał:

„Jedną z największych przeszkód w znalezieniu się w swoim Żywiole (tzn. odnalezienia osobistej pasji i talentu) jest przekonanie, że nasz umysł w jakiś sposób istnieje niezależnie od ciała, jak lokatorzy w mieszkaniu, albo że nasze ciało jest tak naprawdę środkiem transportu dla głowy. Są dowody pochodzące z badań i ze zdrowego rozsądku, nie tylko na to, że nasze fizyczne zdrowie wpływa na intelektualną i emocjonalną witalność, ale także na to, że nasze nastawienie może wpłynąć na fizyczną kondycję’’.

Oferta naszej prywatnej szkoły katolickiej to nie tylko możliwość rozwoju intelektualnego, emocjonalnego i duchowego, ale także fizycznego poprzez udział w licznych zajęciach sportowych, zarówno w ramach standardowych lekcji, jak i zajęć pozalekcyjnych. Przy naszym budynku znajduje się nowoczesne boisko do piłki nożnej, koszykówki i lekkoatletyki.

W naszej szkole zajęcia sportowe są codziennie.

W naszych szkołach pomagamy naszym uczniom:
• dbać o regularną aktywność fizyczną
• okrywać pasje i rozwijać umiejętności sportowe
• zdobywać wiedzę na temat funkcjonowania naszego organizmu i odpowiedniej troski o jego kondycję
• kształtować zdrowe nawyki żywieniowe
• monitorować stan zdrowia i indywidualnego rozwoju fizycznego

W tym celu korzystamy z:
• doborowej kadry nauczycieli i trenerów oraz stałej obecności pielęgniarki
• bogatego zaplecza sportowego i bliskości basenów łódzkich
• odpowiednio zharmonizowanego planu zajęć z bogatą ofertą zajęć obowiązkowych i dodatkowych

Wiemy, że ćwiczyć można zawsze. Nasza baza sportowa jest bardzo dobra, ale i bez tego potrafilibyśmy zrobić ze sportu przyjemność. Zobaczcie sami: